Spoznaj IT faCOOLty

Registruj sa a získaj svoju mentorku, či mentora. Po vyplnení kontaktných údajov sa ti ozve priamo konkrétny mentor, s ktorým si dohodnete termín stretnutia

Späť na naše projekty

Aj Teba zaujíma, ako vyzerá informatika na výške, akí profácia tam učia, aká je tam atmosféra a či majú v bufete dobrú kávu? Poď s nami spoznávať IT faCOOLty.

Projekt Spoznaj IT faCOOLty ti ponúka možnosť stráviť jeden deň na pôde IT fakulty v sprievode jej študenta. Ten sa s tebou podelí o svoju priamu skúsenosť, ponúkne informácie z pravej ruky, prevedie ťa školou, prednáškami a odpovie na všetky zvedavé otázky.

Tak ako, ideš do toho?

Stačí sa zaregistrovať, a my Ťa spojíme s tvojím mentorom. Následne sa vy dvaja samostatne dohodnete, kedy môžeš spoznať IT faCOOLtu. A ten deň je už len tvoj :)

Kedy keď nie teraz

Najvhodnejší čas na absolvovanie Spoznaj IT faCOOLty je v mesiacoch október až december a následne február až máj, keď prebieha výuka vrámci akademického roka.

Prečo to skúsiť?

  • dostaneš kopec zaujímavých a dôležitých informácií z "kuchyne"
  • zistíš, či je IT ten správny smer pre teba
  • nadýchas sa atmosféry IT faCOOLty

Tu je zopár názorov dievčat, ktoré Spoznaj IT faCOOLty už absolvovali:

Takže, v prvom rade sa Vám chcem poďakovať za umožnenie vyskúšať si a na vlastnej koži otestovať, ako taký bežný deň strávený na FIIT vyzerá. Zo školy som priam nadšená. A nielen jej vybavením (btw, tie sedacie vaky a priestory školy sú parádne). Predstavovala som si to celé úplne inak, ale myslím, že realita je ďaleko lepšia. Bola som až na 5 prednáškach, z toho som si na každej našla niečo zaujímavé. Musím pochváliť hlavne pána profesora, ktorý vyučuje Vnorené systémy, táto prednáška bola naozaj výborná. Ďalej sa chcem poďakovať aj svojmu mentorovi Lukášovi a taktiež Sise, ktorí ma previedli celou školou a všetko mi pekne poukazovali. Odchádzala som veľmi spokojná a môžem povedať, že je škoda, že je na škole tak málo dievčat, lebo oni tie počítačové systémy a informatika vôbec nie sú vyslovene chlapčenské odbory. Mentoring by som určite odporučila aj ostatným dievčatám, je to neoceniteľná skúsenosť. Predsa len to vyzerá trochu inak ako na bežnom Dni otvorených dverí, takto sa nakúka do priameho prenosu bez akejkoľvek pozlátky. A čo sa mňa týka, upevnila som si presvedčenie, že by ma určite takéto štúdium bavilo a rada by som sa naň podujala, tak hádam to vyjde a vidíme sa o 2 roky na FIIT. Len tak ďalej, robte čo robíte, ste super škola.

Alžbeta, Gym. J. Hronca, BA, jeseň 2013

Veľmi sa mi páčilo, vyriešilo mi to momentálne najzásadnejšiu otázku a zároveň aj depku "kam ísť" :)

Mentor bol super, škola je krásna (a aj chlapi čo tam pobehujú) a robia tam dobré kafe. Zo začiatku som si hovorila že som asi zle zablúdila, ale potom čo sme sa porozprávali, som mala pocit že táto škola je ONO :)

Pavlína Morvayová, Gym. I. Horvátha, BA, jeseň 2013

Veľmi sa mi páčilo, keď som strávila nejakú tú hodinu na cviku a sledovala prácu študentov. Individuálny prístup profesora k študentovi je veľmi dôležitý a práve v tento deň som sa presvedčila, že to tu tak funguje a moja mylná predstava bola, že profesori sú prísni a nie nápomocní. To isté o študentoch, myslela som, že tu nájdem samých chalanov, okuliare, košeľa, nezáujem o okolie a je to presne naopak, našlo sa aj zopár dievčat i keď veľmi málo, no chalani sú naozaj perfektní, zábavní a naozaj na všetko čo som sa pýtala, mi ochotne odpovedali.

Soňa Kónová, marec 2014

Väčšina študentov stredných škôl, obzvlášť naša ženská časť, má pred štúdiom informatiky veľký rešpekt. Ja určite patrím k nim, no keď som sa dozvedela o projekte Aj Ty v IT, hovorím si: nemám čo stratiť. Po strávenom dni na fakulte som ostala milo prekvapená a odchádzala som s poriadnym "chrobákom" v hlave. Vidieť ako prednášky fungujú naozaj, stálo fakt za to (nie je to až také strašné ako všetci o tom hovoria ). Mentoring mi dal veľa, hlavne mentorka Zuzka, ktorá bola ochotná odpovedať na všetky moje otázky, zvážili sme spolu všetky pre a proti a bola jasným príkladom toho, že ženy do IT patria. :)

Dominika Vidiečanová, marec 2014

Dozvedela som sa nielen to, čo som chcela vedieť, ale aj množstvo informácii navyše, keďže môj mentor bol veľmi ústretový, milý, ochotný a na všetky moje otázky odpovedal pohotovo a tak, že som tomu aj rozumela, s čím som bola neuveriteľne spokojná. Ďakujem, že ste umožnili študentkám sa zúčastniť na niečom takom, ako je mentoring. Niekoho to utvrdí v tom, že tam rozhodne ísť nechce, niekoho to zaujme, ale v každom prípade to človeku niečo dá.

SP, marec 2014

Musím uznať, že som bola s mentoringom veľmi spokojná. Mentorka bola výborná, skvele sme si sadli. Som rada, že som sa od niekoho ''z prvej ruky'' mohla dozvedieť, ako to na škole chodí.

Natália Karelová, marec 2014

Mentoring bol pre mňa niečo nové. Povedala som si, že za to nič nedám, keď sa prídem pozrieť, ako to vyzerá na takej IT škole. A tak som išla. Komunikácia a dohoda s mentorom bola rýchla a bezproblémová, takže super. Mentor mi zodpovedal na všetky otázky, ktoré som sa pýtala, ukázal mi aj študijny program. Pochodili sme školu, boli sme v knižnici, poukazoval mi niekoľko programov na notebooku, boli sme aj na prednáške z fyziky... Takže fajn. Ešte však neviem, či je to škola, na ktorej budem o nejaký ten čas študovať, ale aspoň viem, ako to tam chodí a táto skúsenosť mi pomôže pri mojom rozhodovaní.

DM, február 2014

S programovaním a vlastne celkovo s informatikou som sa prvýkrát stretla až na strednej škole, preto som dlho váhala, či si mám podať prihlášku alebo nie. Keď som počula o mentoringu povedala som si, že je to dobrá príležitosť dozvedieť sa niečo viac o FIIT.
Fakulta mi pridelila výbornú mentorku Veroniku, ktorá sa mi snažila všetko poukazovať. Myslím, že nemusím spomínať perfektnú novú budovu a jej vybavenie, skôr by som napísala o tom, čo ma prekvapilo.
Asi ako väčšina ľudí aj ja som mala predsudky voči informatikom, ako inak, chlapci v okuliaroch v kockovaných košeliach zapravených v nohaviciach. Sama som bola prekvapená, keď som zistila, že drvivá väčsina (samozrejme sa našli aj výnimky) informatikov boli úplne normálni chalani (dokonca sa našli aj baby), o ktorých by ste nikdy nepovedali, že študujú informatiku.
Pre mňa osobne bol mentoring výborná skúsenosť. Zoznámila som sa s novými ľuďmi a presvedčila som sa, že informatika naozaj nie je len pre chlapcov. Myslím, že nemáš čo stratiť ak to skúsiš aj ty:-)

Barbora

Mne sa mentoring nesmierne páčil a mala som veľmi milú mentorku . Vaša škola sa mi veľmi páčila, aj napriek tomu, že som o nej doteraz ani nevedela. Jediné čo mi chýbalo boli nejaké bližšie prednášky pre uchádzačov, ale to je asi len moja vina, že som tam nebola v ten správny čas. Síce som počas dňa prišla k presvedčeniu, že niečo takéto by som študovať nechcela, ale aj to je dôležité a rozhodne to nebolo spoôsobené školou tá bola úžasná.

AC

Mentoring na STU, fakulte FIIT bol pre mňa veľkým prínosom. Vidieť ako fungujú prednášky a cvičenia ma vždy zaujímalo a táto skúsenosť mi to umožnila. Osobný prístup našej mentorky bol skvelý a dostala som odpovede na otázky, ktoré ma zaujímali. Podľa môjho názoru je to skvelá príležitosť dozvedieť sa o škole mnohé zaujímavosti, ako to tam v skutočnosti chodí a na chvíľku zažiť pocit vysokoškoláka, ktorý nás ešte len čaká. Toto stretnutie mi dalo veľa motivácie do štúdia a upresnilo ma v myšlienke ísť študovať tento smer.

Adriana

Zaregistrovať sa na mentoring