3 módne fenomény chlapcov na FIIT


Mnohé ženy si predstavujú informatikov ako chlapcov s hrubými okuliarmi a čo najnemožnejším oblečením, prípadne ešte s biednymi hygienickými návykmi. To je ďaleko od pravdy. Ale aj keď nie sú všetci chlapci hrozne oblečení a väčšina z nich sa dokonca pravidelne sprchuje, je tu zopár typických čŕt, ktoré si nemožno nevšimnúť. 1. Biele tenisky Túto […]

Mnohé ženy si predstavujú informatikov ako chlapcov s hrubými okuliarmi a čo najnemožnejším oblečením, prípadne ešte s biednymi hygienickými návykmi. To je ďaleko od pravdy. Ale aj keď nie sú všetci chlapci hrozne oblečení a väčšina z nich sa dokonca pravidelne sprchuje, je tu zopár typických čŕt, ktoré si nemožno nevšimnúť.

1. Biele tenisky

Túto drobnosť som si ako prvú všimla u dobrého kamaráta. Nosil ich neustále napriek verejnému pohoršeniu. Teraz nevravím o nejakých normálnych bielych teniskách. Teraz vravím o teniskách, ktoré si prežili svoje, zaslúžia si odísť na dôchodok, ale nejeden chlapec im to nedopraje. A prečo práve biele? Lebo na bielej je najlepšie vidieť špina.
Aby sme si špinu poistili, nesmú chýbať ani na opekačke:

Brala som to však ako výstrelok jedného človeka. (Mimochodom, priateľku si našiel zázračne mesiac po tom, čo si kúpil nové topánky.) Je to však problém viacerých spolužiakov. Raz mi v učebni padlo pero, musela som vliezť pod stôl, poobzerať sa navôkol a…

Takže túto si zahrajte pre FIIT-károv:


2. Rifle

Ešte častejšie ako biele tenisky sa na FIIT-ke vyskytujú rifle. Ale… proti tomu vlastne nemám čo povedať. Rifle sú fajn. Noste rifle.
Aj keď občas mi FIIT, ktorá má ako svoju farbu bledomodrú, pripomína:

3. Kockované košele

Fenomén kockovaných košieľ nepopierajú ani oficiálne prospekty Aj Ty v IT:

Síce to už pomaly vychádza z módy, ale boli časy, kedy tento štýl obliekania v triede prevládal. Pri štúdiu informatiky sa treba pripraviť, že realita občas nebude vyzerať ako na obrázku vyššie, ale takto:

Je to skutočne také strašné?

Nie, vôbec nie je. Ono v skutočnosti je taký flegmatický postoj k „móde“ skôr plusom. Ak ste počuli historky, ako na inej fakulte niekoho vyhodili zo skúšky, lebo nebol dostatočne formálne oblečený, na FIIT to nehrozí. Na prvých skúškach síce nejaké maturitné obleky chlapci oprášia, ale čím ďalej, tým viacerým dochádza, že na saku a košeli vôbec nezáleží. V oblekoch chodia už len posledné lastovičky, ktoré leto nerobia.
Raz síce nemenovaná prednášajúca vyslovila vetu: „…a na skúšku sa riadne oblečte!“ A my už sme si mysleli, že tie obleky ešte raz pred promóciami uvidíme, no potom dodala: „Viete, cez zimu sa tu nekúri a bude tu chladno.“ Všetko sa vrátilo do starých koľají.

Dôkaz na záver

S jednou kamarátkou sme sa na košeľovom fenoméne obzvlášť zabávali, keďže naša partia okrem nás pozostávala zo 4 chlapcov FIITkárov. Raz sme si samé dve medzi sebou povedali, že spravíme párty s dresscodom – témou budú kockované košele. A keďže oni štyria tak chodia neustále, stačí, ak si nejaké oblečieme my a oni v nich prídu tak či tak, nemá zmysel im o tom vravieť.
Chlapci nesklamali, môžete posúdiť sami podľa fotky z daného večera:

Nohy síce nevidno, ale áno, boli tam aj biele tenisky.

Elena Štefancová

Som študentkou FIIT a zbožňujem atmosféru Mlynskej doliny. Svet nie je binárny.
Elena Štefancová

Články od Elena Štefancová (zobraziť všetky)