Dôverujte svojim deťom


Je skvelé vedieť, že aj niekto, ako je prezident republiky, vie, aká je pre dieťa dôležitá podpora jeho rodiča. Je skvelé vedieť, že nie sme osamelý hlas volajúci po niečom, čo je nemožné – teda presvedčiť dievčatá, že IT a technika je vhodná aj pre ne. Občas sa stretávame s otázkou, prečo stále riešime „nejaké“ […]

Je skvelé vedieť, že aj niekto, ako je prezident republiky, vie, aká je pre dieťa dôležitá podpora jeho rodiča.

Je skvelé vedieť, že nie sme osamelý hlas volajúci po niečom, čo je nemožné – teda presvedčiť dievčatá, že IT a technika je vhodná aj pre ne. Občas sa stretávame s otázkou, prečo stále riešime „nejaké“ ženy, aby študovali a pracovali v IT. Prečo to robíme?

Toto „posolstvo“ potrebujeme odovzdať všetkým rodičom – a momentálne myslíme rodičov aj chlapcov aj dievčat :-).

1. Dôverujte svojim deťom. Aj keď sa vám niekedy zdá, že sú príliš mladé a neskúsené a vy ich musíte chrániť.
2. Poraďte im, ale prosím, netlačte ich do vašich predstáv života a vašich nenaplnených snov. Je to predsa ich život, ktorý budú žiť.
3. Áno. IT je naozaj super aj pre ženy. Ak máte pochybnosti, obráťte sa na nás, radi sa s vami porozprávame. Ale „nepotápajte“ dievčatá rečami: „Na to nemáš, čo tam preboha chceš robiť?“.

Ďakujeme. Aj s vami meníme tento svet a vytvárame z vašich dcér skvelé a žiadané odborníčky. Len nám niekedy musíte troška pomôcť. Dôverovať nám a dôverovať vašim deťom, aby mohli robiť to, v čo veria.

P.S. Pomáhať môžete celoročne, nie len dvomi percentami v marci. Percentá sú pre nás dôležité stále. Ďakujeme, bez vás by sme to „nedali“skupinova

Petra Kotuliaková

Počas práce pre Fakultu informatiky a informačných technológií STU v Bratislave (FIIT STU) som založila organizáciu Aj Ty v IT, ktorá reagovala na veľmi nízke percento študentiek na FIIT STU. Aj Ty v IT dnes pôsobí na celom Slovensku. Mám rada orientačný beh, diskusie s fajn ľuďmi a voňavé a zaujímavé knihy a ľudí okolo Aj Ty v IT.
Petra Kotuliaková