Môže umelá inteligencia zachrániť manželstvo?


Keď som sa vydávala, predstavovala som si, ze manželské hádky u nás doma nebudú, však sme dvaja rozumní, logicky zmýšlajúci ľudia. Vytriezvenie nastalo asi dva mesiace po svadbe. Bývali sme v prenajatom byte s veľmi svetlým kobercom, pri ktorého vysávaní sme sa striedali. Raz ho manžel len rýchlo prešiel vysávačom a ja som sa po […]

Keď som sa vydávala, predstavovala som si, ze manželské hádky u nás doma nebudú, však sme dvaja rozumní, logicky zmýšlajúci ľudia. Vytriezvenie nastalo asi dva mesiace po svadbe. Bývali sme v prenajatom byte s veľmi svetlým kobercom, pri ktorého vysávaní sme sa striedali. Raz ho manžel len rýchlo prešiel vysávačom a ja som sa po ňom prešla bosá a na nohách mi ostali kúsky špiny z koberca. Smozrejme to skončilo hádkou, po ktorej som hodinu vysávala a plakala, či mi toto naozaj bolo treba. V hlave sa mi premietali scenáre, ako to bude už len horšie a určite ma neľúbi, keď ten koberec musím vysávať ja. Neverili by ste, čo sa odohráva v hlave naštvanej ženy.

Umelá inteligencia to zachránila

Našťastie naša kríza trvala len hodinu. Potom sme si sadli, pozreli sme na internet a našli sme nášho Huga. Robotický vysávač, ktorý detekuje, kedy sa nachádza na koberci a mal by zvýšiť výkon. Veci pohodené na zemi rozozná ako dočasné objekty, a ak sa niekde zasekne, nabudúce sa tomuto miestu vyhne. Veľmi rýchlo sme si zvykli. Na čistý koberec, aj na to, že sa nehádame.

 

Ako umelá inteligencia funguje

V Aj Ty v IT ukazujeme dievčatám o čom je svet IT. Umelá inteligencia je jedna z veľmi zaujímavých tém, ktorá môže ovplyvniť budúcnosť aj inak ako záchranou jedného manželstva. Ak by ste sa o tejto téme chceli dozvedieť viac, ale neviete, kde začať, pripravili sme pre Vás workshopy. Budú sa konať na FIIT STU v Bratislave vo štrvtok 15. a piatok 16. Novembra 2018.

Na workshopoch si vyskúšame, čo je potrebné na vytvorenie umelej inteligencie, ktorá sa bude rozprávať so zákazníkom namiesto reálnych ľudí. Využiť je to možné napríklad pri kúpe vianočných darčekov, ako to ukázalo LEGO alebo môže bot zákazníkom radiť, čo by ste si mali dať na večeru ako JUST EAT.

Lektorujte s nami

Ak máte záujem byť lektorom alebo lektorkou a urobiť podobný workshop pre dievčatá, lektorujte s nami. V prípade, že by ste sa chceli prísť pozrieť, ako taký workshop vyzerá a o čom je lektorovanie, napíšte mi a dohodneme sa, kedy môžete prísť.