arrow

Aj Ty v IT na Orave


Od stredy 20. do piatku 22. novembra sme navštívili Oravu, kde sme realizovali sériu ukážkových workshopov na základných a stredných školách. Cieľom akcie bolo ukázať dievčatám vo veku od 8 do 19 rokov, že svet moderných technológií vie byť kreatívny a vzdelávanie v tejto oblasti má zmysel pre ich budúcnosť.

Počas oravského turné navštívila naša lektorka Barbora Dančová Trstenú, Nižnú, Tvrdošín, Chlebnice, Dolný Kubín aj Námestovo. Ako bázu pre ukážkové hodiny sme vybrali prácu s micro:bitmi, ktoré spolu s dievčatami zapájala do jednoduchých elektrických obvodov. Využívali pritom tiež ovocie, pomocou ktorého prehrávali rôzne melódie alebo LED diodky, ktorými vdychovali život micro:pet zvieratkám či iným figúrkam.

„Dievčatá sú prirodzene zvedavé a vedia vymýšľať. Ak ich chceme do IT pritiahnuť, musíme tam priniesť nejaký kreatívny prvok. Micro:bit je výborný nástroj, pomocou ktorého im vieme ukázať, že programovanie vie byť aj zábava. V rámci projektu Akadémia programovania vzdelávame aj pedagógov na celom Slovensku. Našim cieľom je priniesť  na školy nový vietor do vyučovania informatiky,“ dodáva lektorka Aj Ty v IT Barbora Dančová.

Viac informácií o micro:bitoch a ich využití sú k dispozícii na našej stránke akademiaprogramovania.sk alebo v našich tutoriáloch.

Ak chcete podobný workshop absolvovať, v decembri máme pre vás pripravené micro:bitové workshopy pre rodičov s dieťmistredoškoláčky aj dospelé ženy.