arrow

Aj Ty v IT Coding Cluby pre stredoškoláčky sú tu!


Stredoškoláčky pozor! Láka vás svet vedy a techniky či magický svet IT a radi by ste sa naučiť čo to o programovaní robotov, práci s excelom či 3D tlačiarňach? Zaregistrujte sa už teraz do nového projektu Aj Ty v IT Coding Clubs.

Aj Ty v IT Coding Cluby majú za cieľ poskytnúť zvedavým stredoškoláčkam priestor na zlepšenie si svojich IT vedomostí a hľadanie odpovedí na otázky, ktoré sa často boja opýtať na hodinách informatiky. 

Projekt sa realizuje za

pomoci grantu od Google.org

Jeho ambíciou je podporiť zvedavosť a motivovať stredoškoláčky k objavovaniu magického sveta IT aj v iných kútoch Slovenska – ako napríklad v Košiciach, Trenčíne či Banskej Bystrici.

Ako to funguje?

Aj Ty v IT Coding Club má zvyčajne každý mesiac jednu nosnú tému, okolo ktorej sa realizuje dva až päť workshopov v danom mesiaci. Sú určené výlučne pre stredoškoláčky. Za úspešné absolvovanie Aj Ty v IT Coding Clubu sa považuje účasť na všetkých workshopoch v danom mesiaci. Vzhľadom k tomu, že nosné témy Aj Ty v IT Coding Clubu sú každý mesiac iné, v prípade záujmu je možné absolvovať Aj Ty v IT Coding Club viac krát.

Všetky workshopy Aj Ty v IT Coding Clubov nájdete v sekcii Podujatia.

V septembri sme spustili Aj Ty v IT Coding Club v Bratislave, ktorého nosnou témou bolo Zostavenie vlastnej domácej siete (viac info tu), Aj Ty v IT Coding Club v Prešove s témou Vývoj web stránok (viac info tu), Aj Ty v IT Coding Club v Banskej Bystrici, kde si stredoškoláčky poskladali a naprogramovať svojho LEGO robota (viac info tu), Aj Ty v IT Coding Club Trenčín, ktorý dievčatám ponúkol príležitosť nahliadnuť do sveta digitálneho písma (viac info tu)

Aj Ty v IT Coding Clubs sa budú organizovať aj v iných Slovenských mestách. Sledujte náš web, facebook alebo instagram, aby ste sa dozvedeli, kedy prídeme aj do vášho mesta.