arrow

Loewen Cavill a Anna Kazlauskas z MIT navštívia Slovensko


Úspešné absolventky štvrtej najprestížnejšej univerzity v USA Massachusetts Institute of Technology navštívia začiatkom novembra Košice a Bratislavu. V ich nabitom programe nebudú chýbať workshopy pre stredoškoláčky, dospelé ženy ani stretnutia so zástupcami firiem a univerzít či vystúpenie na podujatí Frida Talks Tech.

Hyperloop alebo devalvácii odolná bitcoinová peňaženka pre chudobných obyvateľov rozvojového sveta sú len niektoré z projektov, s ktorými sa spájajú mená Loewen Cavill a Anny Kazlauskas. Inšpiratívne startupistky pricestujú na Slovensko na spoločné pozvanie OZ Aj Ty v IT a Veľvyslanectva Spojených štátov amerických na Slovensku, ktorí chcú týmto motivovať dievčatá k štúdiu technických smerov a podporiť ženy v odvahe vybrať sa novým kariérnym smerom. Loewen a Anna na základe vlastných skúseností prezradia, ako je možné rozbehnúť úspešný start-up aj bez inštitucionálneho zastrešenia či s malou finančnou podporou. Predstavia tiež  oblasti IT, kam by práve dievčatá a ženy mohli nasmerovať svoju pozornosť a energiu.

Ako prvé navštívia Košice, kde v dňoch 4. až 6. novembra povedú workshopy pre stredné školy, stretnú sa s lektormi, pedagógmi a zástupcami firiem. S tými sa budú rozprávať najmä o tom, ako pracovať s milleniálmi a o výhodách tzv. remote work (práce na diaľku). Podobné aktivity s Annou a Loewen sú pripravené 7. až 8. novembra v Bratislave, ktoré vyvrcholia ich vytúpením na ženskom meetu-upe IT lovers  Frida Talks Tech.

Loewen Cavill – študentka informačných technológií a robotiky na MIT, zaoberá sa napríklad modelmi uchovávania energie a je členkou tímu vyvíjajúceho Hyperloop (rýchlovlak budúcnosti), ktorý podporil Elon Musk.

Anna Kazlaukas – absolventka informačných technológií a ekonomickej matematiky na MIT, pracuje na projektoch zaoberajúcich sa kryptomenami, rodovou rovnosťou i vývojom aplikácií zjednodušujúcich ľudskú prácu.