arrow

Rekapitulujeme…


Šťasné a veselé a.k.a. čo všetko sa nám v roku 2018 podarilo.

Milí priatelia, je to tu!

Vianoce prišli skôr, ako sme si to stihli uvedomiť.

Prajeme vám hlavne veľa zdravia, inšpirácie, a túžby objavovať magický svet IT. Ak vás tento svet techniky už očaril, poodhaľte rúšok tajomstva aj mladým ľuďom vo vašom okolí. Čo tak im pri pozeraní vianočných filmov ukázať, ako funguje binárny kód? Veď tam to vlastne aj celé začína, nie?

Kto z vás ako prvý rozlúšti odkaz skrytý v stromčeku?

Rok 2018 priniesol stovky workshopov a stretnutí s tisíckami mladých slečien, ktoré sme motivovali k štúdiu informatiky. Začali sme sa tiež komplexnejšie venovať aj ženám a pomáhame im tak dostať sa do sveta IT či prehĺbiť svoje IT vedomosti.

✅ Grant od Google.org nás poriadne naštartoval!

Rok 2018 bol pre nás mimoriadne úspešný. Na jar sme získali od Google.org grant, ktorý nám pomohol postaviť sa na nohy. A tak môžeme naše aktivity rozširovať do mnohých slovenských miest a motivovať ich k štúdiu informatiky. Náš tím sa krásne rozrástol, spustili sme pravidelné Aj Ty v IT Coding Cluby v Bratislave, Prešove a Trenčíne. Baby sa tak zoznamovali s robotikou, 2D/3D tlačou, grafikou, pixelmi, vývojom web stránok či sieťami. Začíname sa tiež aktívnejšie venovať téme rodičov, keďže aj tí sú často kľúčoví pri výbere vysokej školy pre svoje deti. A ideme ďalej!:)

✅ Girls day po piaty krát na Slovensku vďaka Aj Ty v IT.

V roku 2018 sme obľúbené podujatie Girl’s Day, ktoré je veľkým oknom do IT sveta pre stovky dievčat, priniesli na Slovnesko po piaty krát. Čo je však podstatné, že za ten čas sme reálny IT svet v IT firmách a univerzitách priblížili vyše 3800 dievčatám z celého Slovenska! Nádherný úspech.

Všetky info o Girls Day TU.

✅ Akadémia programovania – Kreatívne programovanie sme dostali do 31 miest a obcí!

Tento rok sme vo veľkom rozbehli našu skvelú Akadémiu programovania, ktorej hlavným posolstvom je zábavnou a tvorivou formou naučiť dievčatá základy programovania. Dievčatá sú malé tvorilky a v ich hlavách vznikli skvelé nápady. Prostredníctvom Akadémie programovania sme podporili ich kreativitu a chuť experimentovať a posilnili tak aj ich digitálne zručnosti.

Ďakujeme srdečne našim partnerom, Microsoft Česká republika a Slovensko a AT&T za ich podporu a dôveru a lektorom Richard Balogh,  Zuzana Tkáčová, Tomáš Pekarovič, bez ktorých by to nešlo.

Prvé čísla a nádherné výsledky sú tu: V roku 2018 sme kreatívne programovanie predstavili 140 dievčatám. Vyškolili sme tiež 120 pedagógov z celého Slovenska, ktorí tak môžu posúvať tieto cenné vedomosti svojim zvedavým študentkám. Natočili sme online tutoriály, v skutočnosti prvý e-learning Aj Ty v IT, vyškolili sme nových micro:bit:love lektorov (potrebujeme ďalších!). Micro:bity sme tak dostali do týchto miest Bratislava, Trnava, Šamorín, Veľké Uľany, Rusovce, Jakubov, Pezinok, Demandice, Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Dubnica nad Váhom, Banská Bystrica, Zvolenská Slatina, Turčianske Teplice, Lieskovec, Ružomberok, Žilina, Bytča, Martin, Čadca, Kysucké nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Púchov, Košice, Humenné, Slanec, Bardejov, Snina, Rimavská Sobota, Stropkov, Tisovec!

Všetky info o Akadémii programovania TU.

✅ Naše akadémie pre ženy sú mimoriadne obľúbené

Nechce sa nám veriť, že naše akadémie majú taký úspech. Pred vyše rokom sme mierne ostýchavo odpilotovali prvú Women Tester Academy v Bratislave. Prešiel rok a my sa nestíhame čudovať a vytešovať. Za posledných 365 dní prešlo akadémiami 80 žien, každá tretia sa následne zamestnala v IT sektore, a budúci rok pre vás pripravujeme ďalšie!

Registrácie sú spustené, zarezervujte si svoje miesto už dnes! Všetky info TU.

✅ Hľadali sme a stále hľadáme lektorov

V roku 2018 sme tiež aktívne spustili hľadanie našich dobrovoľných lektorov, bez ktorých by sme nemohli rozširovať naše aktivity naprieč Slovenskom. Veľkou pomocou sú pre nás aj naši partneri, @SAP a @Accenture na Slovensku, ktorých šikovní zamestnanci sa s nadšením pustili do lektorovania Scratchu. Ideme ďalej! Chcete sa aj vy podeliť o svoje vedomosti? Dajte nám o sebe vedieť – TU.

✅ IT-meetupy na Slovensku

Tento rok sme sa s vami tiež stretávali na obľúbených IT meetupoch – Frida Talks Tech. Dokopy sa našej Fridy zúčastnili v Košiciach a Bratislave už štyri stovky zvedavých divákov. A tak sme sa veľa inšpirovali, networkovali, vymieňali úsmevy a vizitky. Už teraz sa tešíme na Fridu na jar 2019.

Video z Frida Košice Jeseň 2019. 

✅ Nový web!

Rok 2018 priniesol Aj Ty v IT tiež zásadnú zmenu! Po piatich rokoch a nekonečných mesiacoch príprav sme spustili nový-krásny-farebný-prehľadný-ľahkoupraviteľný web! Mysleli sme si, že máme „vystarané“ na pár rokov. Debuggovanie a opravy sú však teraz na dennom poriadku. Áno, nie je ešte 100%ný, ale my sme sa do neho úplne zamilovali. Čo naň vravíte vy?

A ideme ďalej!

Už teraz sa nevieme dočkať všetkých IT dobrodružstiev v roku 2019!