quotes
„Vďaka WTA sme získali skvelú kandidátku, ktorú by sme hľadali dlho a veľa práce za nás spravilo Aj Ty v IT,“ Juraj Spál, vedúci oddelenia systémového testovania, Tatra Banka.
arrow

Women Tester Academy otvorí svoje brány opäť na jar 2019.


Women Tester Academy (WTA) je určená pre ženy, ktoré majú záujem vstúpiť do sveta IT skratkou cez softvérový testing. Cieľom kurzu je pripraviť vás na softvérové testovanie aplikácii a väčších funkčných celkov.

Troma predchádzajúcimi akadémiami prešlo úspešne už vyše 40 žien. Každá tretia absolventka následne dostala príležitosť pracovať v IT sektore.

 Na jar rozbiehame už štvrtú edíciu Women Tester Academy.

Aj vy sa chcete posunúť v práci, doplniť si vedomosti, či kompletne zmeniť profesný smer? Women Tester Academy je pre vás ako stvorená!

📌 Chcete byť o spustení registrácií do WTA IV v Bratislave informované? 📞 Alebo práve naopak, chcete, aby WTA prišlo aj do vášho mesta?

Dajte nám o sebe vedieť TU.

——————————————

Všetky podstatné informácie o Women Tester Academy nižšie👇

✔️ Pre koho je Women Tester Academy určená

Či ste už zamestnané a túžite po zmene, vysokoškoláčky s iným odborným zameraním alebo maminy s deťmi, ktoré uvažujú, kam po materskej, práve pre vás je WTA ako stvorená. V období ôsmich týždňov absolvujete 16 stretnutí, odborných prednášok a praktických cvičení zo sveta softvérového testingu, ktoré vám pomôžu otvoriť dvere do novej zaujímavej kariéry.

✔️ Čo k výučbe potrebujem?

 • Vlastný notebook.
 • Dostatok času. (WTA prebieha 2x do týždňa v rozsahu počas 8 týždňov (celkovo 48 hodín) + čas potrebný na individuálnu prípravu na hodiny.)

✔️ Čo budem na konci kurzu vedieť?

 • Základy testovania
 • Exploratory testing
  • Session Based Testing
 • Základné architektúry systémov
 • Znalosti techník tvorby testov (white/black box na úrovni ISTQB Foundation Level)
 • Základy HTML/CSS/Javascript
 • Pokročilejšie ovládania systémov (windows cmd/linux bash/mac os)  
 • Nástroje na testovanie + Management testovania a reporting (jira)
 • SQL – Schopnost písať jednoduchšie selecty a inserty

Absolventka kurzu získa skusenosti, ktore jej dodajú praktické príklady zo sveta softvérového testingu a umožnia jednoduchšiu prípravu na certifikačnú skúšku ISTQB Certified Tester – Foundation Level (nie je súčasť kurzu).

✔️ Celková dĺžka kurzu je 16 stretnutí = 8 týždňov

✔️ Poplatok za vašu vstupenku do sveta softvérového testingu je vo výške 399,- euro.

✔️ Čo si o predchádzajúcich Women Tester Academy myslia jej úspešné absolventky?

“Women Tester Academy je skvelá možnosť, ako sa dostať do sveta IT,” Lujza, absolventka WTA.

“Vďaka Women tester academy sa moja túžba pracovať v IT sektore stáva skutočnosťou,” Zuzana, absolventka WTA.

“Vďaka osobnej účasti na kurze som sa mohla viac sústrediť, keďže som bola mimo rodiny a detí a venovala som tak plnú pozornosť učivu,” Martina, absolventka WTA.

“Na WTA sa mi páčilo, že sa všetci lektori snažili dôkladne vysvetliť všetko, čomu sme nerozumeli. Nikdy nie je neskoro začať znovu. Aj keď v inej sfére. Aj keď si to na začiatku bude vyžadovať veľa úsilia,” Martina, absolventka WTA.

✔️ Ďakujeme za podporu a dôveru našim partnerom Accenture, Tatra Banka, ARTIN Solutions.

„Vďaka WTA sme získali skvelú kandidátku, ktorú by sme hľadali dlho a veľa práce za nás spravilo Aj Ty v IT,“ Juraj Spál, vedúci oddelenia systémového testovania, Tatra Banka.

Ženám na technických pozíciách dávame v našej firme rovnakú šancu ako mužom, a preto sa nám páči myšlienka Slovenska ako technologicky rovnej spoločnosti, ktorú presadzuje Aj Ty v IT. Práve z toho dôvodu sme sa rozhodli stať sa partnerom WTA a podporiť ženy, ktoré majú záujem vstúpiť do IT sveta. Úprimne nás teší, že od septembra 2018 bude posilou nášho testerského tímu práve jedna z úspešných absolventiek WTA.“ Marek Fukas, riaditeľ spoločnosti ARTIN Solutions.

✔️ Vytvárame komunitu žien, ktoré túžia po zmene, navzájom sa učia, zdieľajú a posúvajú sa vpred.

✔️ Chcete sa o našej Women Tester Academy dozvedieť viac?

Príbeh našej absolventky Veroniky, ktorá sa vďaka kurzu dostala do sveta IT, si môžete prečítať TU.

Správu o spustení prvej Women Tester Academy na jeseň minulého roka si môžete prečítať TU.

Chcete byť o spustení registrácií do WTA IV informované? Alebo práve naopak, chcete, aby WTA prišlo aj do vášho mesta? Dajte nám o sebe vedieť TU.