arrow

Kurz DigiWomen


girl

13.01.2021

9:00 a 17:00

Krátkodobý kurz

Dospelé ženy


Čas na materskej či rodičovskej je radostný a náročný zároveň. Popri starostlivosti o dieťa môže byť náročné udržať krok s požiadavkami na digitálne zručnosti potrebné v kariére. Aj Ty v IT preto prináša s Microsoftom program pre ženy na materskej a rodičovskej dovolenke.

Kurz DigiWomen je určený pre ženy na materskej alebo rodičovskej dovolenke, prípadne max. rok po jej skončení, ktoré sa chcú naučiť digitálne zručnosti a získať predpoklady pre ďalšie vzdelávanie v IT, ktoré dnes predstavuje najperspektívnejšie odvetvie z hľadiska časovej flexibility a kariérneho rozvoja. Po kurze je možno nadviazať na kurz DigiWomen II pre pokročilé.

 

Predregistrujte sa cez tento formulár

Zaregistrujte sa už teraz, aby vám ďalšie termíny kurzu neušli. Keď upresníme informácie o termínoch kurzu, budeme Vás informovať.

Kedy: január 2021
Čas: doobeda alebo poobede
Forma: online kurz cez aplikáciu Teams, k dispozícii budú aj záznamy lekcií
Kapacita: 25 účastníčok doobeda a 25 účastníčok poobede
Cena: 25,- €
Výberový proces: Záujemkyne berieme podľa poradia prihlásenia, ak spĺňajú kritérium, že sú na materskej alebo rodičovskej dovolenke, prípadne max. rok po jej skončení. V prípade, že ostane voľná kapacita, posunieme ju záujemkyniam, ktoré toto kritérium nespĺňajú.

Čo kurz zahŕňa?

 • celkovo 6 lekcií (18 vyučovacích hodín),
 • súčasťou kurzu je aj kariérny workshop zameraný na možnosti kariérneho vzdelávania počas alebo po materskej/rodičovskej dovolenke a poradenstvo k životopisom a pohovorom.

Čo potrebuje účastníčka kurzu:

 • počítač s internetovým pripojením, ideálne s aktuálnou verziou Windows 10 (2004)
 • optimálny stav je použitie 2 monitorov, ale nie je to podmienkou,
 • internetový prehliadač MS Edge alebo Chrome,
 • slúchadlá alebo reproduktory, voliteľne web kamera a mikrofón,
 • inštalované počítačové aplikácie Office 365 SK (Excel, Outlook, Word, atď.),
 • predplatné Microsoft 365 E3 – postačujúce aj skúšobné konto na mesiac,
 • predplatné Microsoft Azure – postačujúce aj skúšobné konto na mesiac.

Obsah kurzu:

Office 365 – 2 lekcie (6 hodín))

 • Možnosti schránok v Outlooku: Exchange, POP/IMAP, synchronizácia s mobilmi, zásady pre prácu s emailmi, kalendár, úlohy, kontakty.
 • OneNote: rozdiely v aplikáciách pre Office a Windows 10, štruktúra poznámkových blokov,vpisovanie poznámok, objekty.
 • SharePoint: rozdiel oproti OneDrive, popis teamovej lokality, pridanie súboru do knižnice, úprava, teamová spolupráca, pridanie údajov do zoznamu, úvod do exportu a importu údajov.
 • Teams: čo  je MS Teams – v predplatnom aj bezplatný, použitie v aplikácii alebo na webe, štruktúra – organizácia, team (súkromný, verejný), kanál, konektory, aplikácie, teamová komunikácia, privátna komunikácia, súbory v cloude (SharePoint, OneDrive) – úprava, zdieľanie, online schôdze.

Excel – 4 stretnutia (12 hodín)

 • Príprava údajov: overenie vstupných znalostí, rýchle zopakovanie základov Excelu – zadanie údajov, formátovanie, práca s riadkami a stĺpcami, vloženie a vymazanie bunky, ako formátovať tabuľku, základné výpočty – Sum, Average, Min, Max, Count, hľadanie a nahradzovanie, duplicity, kopírovanie a presúvanie, absolútne a relatívne odkazovanie, údaje z iných zdrojov – iný Excel, txt, csv, databáza, text na stĺpce, dynamické dopĺňanie, zoraďovanie a filtrovanie, otázky a odpovede, zadanie úlohy na vypracovanie.
 • Analýza údajov: tlačidlo rýchla analýza, textové funkcie, dátumové funkcie, vyhľadávacie funkcie, logické funkcie, matematické, štatistické.
 • Vizualizácia údajov: tlačidlo rýchla analýza, podmienené formáty podrobnejšie (aj pomocou vzorca), krivky podrobnejšie, grafy – vytvorenie, úprava, vloženie do inej aplikácie, hlavička a päta, ďalšie objekty – obrázky, tvary, ikony, symbol, rovnice, príprava na tlač, export do PDF, otázky a odpovede, zadanie úlohy na vypracovanie, kontingenčné tabuľky, zdroj kontingenčnej tabuľky – bežná tabuľka, formátovaná tabuľka, iný zdroj, vytvorenie cez rýchlu analýzu, vytvorenie vlastnej, pridanie polí – riadky, stĺpce, hodnoty, filter, rozšírenie zdroja – tabuľka a formátovať ako tabuľku, rozloženie a štýly, práca s tabuľkou, export údajov, rýchly filter a časová os, kontingenčný graf, kartogramy a mapy, otázky a odpovede, zadanie úlohy na vypracovanie.
 • Kontingenčné tabuľky: zdroj kontingenčnej tabuľky, vytvorenie cez rýchlu analýzu, vytvorenie vlastnej, pridanie polí – riadky, stĺpce, hodnoty, filter, rozšírenie zdroja – tabuľka a formátovať ako tabuľku, rozloženie a štýly, práca s tabuľkou, export údajov, rýchly filter a časová os, kontingenčný graf, kartogramy a mapy.

Lektor


Peter Belko
je autorom pravidelne najaktualizovanejšieho MS Office portálu v slovenskom jazyku www.tipy-triky.sk, kde popisuje postupy ako efektívne používať tento balík aplikácií. Okrem článkov robí aj video návody, webináre, školenia a konzultácie o MS Office 365 pre firmy. Popri najznámejších nástrojoch Word, Excel, PowerPoint sa venuje aj teamovej spolupráci a automatizácií úloh v Microsoft 365 cez SharePoint, OneDrive, Teams, PowerAutomate a ďalších.

Viac info na: www.belko.info.

 

V prípade otázok kontaktujte projektovú manažérku Veroniku Pizano pizano@ajtyvit.sk.

Partner projektu

Program DigiWomen vznikol vďaka podpore spoločnosti Microsoft.