arrow

Frida Talks Tech – Košice edition II


girl

24.10.2018

18:00

IT network

Pre veľkáčky


Úspešný meetup ajťáčiek a žien, ktoré by chceli byť súčasťou sveta technológií, prichádza po druhýkrát do Košíc!

Frida Talks Tech – Výnimočné podujatie pre ajtíčkárky a tie, ktoré láka svet IT.

Inšpiratívne príbehy úspešných ajťáčiek, novinky zo sveta technológií, organizácie, ktoré vám môžu pomôcť dostať sa do IT sektora, ale hlavne príležitosť spoznať sa a networkovať pri pohári vína (v cene lístka)🍷, zoznamovať sa, vymieňať vizitky, kontakty či úsmevy.😁

Program:
18.05 – 18.15 – Hello world
18.15 – 18.25 – Simona Lučkaničová – O Aj Ty v IT
18.25 – 18.40 – Majka Piatnicová – Business Intelligence
18.40 – 18.50 – Mirka Uhnak – O Mini Tech MBA for Women
18.50 – 19.05 – Ivetka Tonhauserova – Ako začať freelance?
19.05 – 19.15 – Lucia Veselská – Podnikateľka Slovenska
19.15 – 19.35 – Lucia Steller – IT Pracovný trh a uplatnenie žien na IT trhu
19.35 – 19.45 – Rado Šalitroš – O Young Crew v Košiciach
19.45 – 20.00 – Zuzka Tkáčová – Víťazka súťaže Učiteľ roka & motivátorka dievčat do IT
20.00 – 20.10 – Pavol Mirossay – O IT Valley
20.10 – 20.35 – Martin Majling – UX
20.35 – 20.45 – Krátka tombola
20.45 – 21.30 – Networking

Kedy a kde? 24.10.2018 18:00 Tabačka, kinosála.

Organizátor: Aj Ty v IT
Partneri: Learn2Code, Tabačka Kulturfabrik
Mediálni partneri: Forbes, robime.it, startitup.sk, Zajtrajšie noviny

Pridaj sa do ženskej Tech komunity a príď s nami osláviť ženy v IT. Spoznaj inšpiratívne príbehy tých, ktoré sa presadili v IT. Je načase zahodiť stereotyp, že IT je hlavne pre mužov.

Lístky sú už v predaji – TU.

Viac info o podujatí nájdete na našom facebook evente.

PREDSTAVUJEME SPEAKROV.

RADOVAN SALITROS – Projektový management

Zaujímate sa o projektový management? Tak čítajte ďalej! (a príďte na Fridu:)). Young Crew pred­sta­vuje me­dzi­ná­rodnú sieť mla­dých nad­šen­cov pre pro­jek­tové ria­de­nie a osobný roz­voj. Je to plat­forma pre mla­dých  pro­jek­to­vých ma­na­žé­rov a štu­den­tov do 35 ro­kov, ktorí radi roz­ví­jajú svoje schop­nosti a ne­us­tále hľa­dajú mož­nosti učiť sa od naj­lep­ších. Ako sa do tejto iniciatívy zapojiť a posunúť svoje projektové riadenie na vyšší level vám odpovie Radovan Šalitroš, dlhoročný projektový manažér, na Frida Talks Tech Košice edition II

MAJKA PIATNICOVÁ – Data analysis

Počuli ste už o Business Intelligence (BI)? Mária Piatnicová nás zavedie do jeho tajov. Ako priklad BI softweru nám predstaví QlikView, ktorého funkcionalitu a výhody si porovnáme so stále obľúbeným Excelom. Na zaver nám Mária tiež prezradí zopár tipov, kde, kedy, ako a prečo začat s programovanim BI aplikácii.

IVETKA TONHAUSEROVÁ – IT Freelancer

Práca softvérovej vývojárky rozhodne nie je rutina a v dnešnej dobe už navyše nemusí byť ani o obmedzení na jeden priestor, tím či projekt. Odpovede na otázky ako na to, a čo život freelancerky obnáša, sa vám priblíži Ivetka Tonhauserova. V IT pracuje 13 rokov a za ten čas si prešla mnohými projektami či prácou s rôznymi typmi zákazníkov doma i v zahraničí. V rámci svojho bloku vám porozpráva o výhodách a úskaliach freelance života, poradí, na čo si dávať pozor a samozrejme spomenie i rôzne užitočné a hlavne praktické tipy triky zo života IT feeelancerky.

ZUZKA TKAČOVA – Informatika pohľadom víťazky ceny Učiteľ Slovenska 2018

Tester, data analyst, programátor, … počuli ste však už o zvláštnom druhu IT špecialistu – učiteľ informatiky? Toto náročné povolanie či poslanie vám priblíži Zuzka Tkáčová, pedagogička z Gymnázium sv. Edity Steinovej v Košiciach, víťazka národnej ceny Učiteľ Slovenska 2018. So Zuzkou, veľkou fanúšičkou Aj Ty v IT, sa pozrieme na aktuálne možnosti a trendy, kam by mala smerovať školská informatika v 21.storočí… a ako sa tam dostať v podmienkach Slovenského školstva.👍Reč bude aj o Zuzkiných ”tajných“ praktikách v motivácii dievčat pre IT, ktoré budete môcť aplikovať na svoje deti, netere či synovcov.❤️ Zuzka bola navyše pred rokom ocenená v Bruseli za inovatívne prístupy k motivácii žiakov pre prírodovedné a technické predmety.👏Jej inšpiratívne slová a drive by ste si určite nemali nechať ujsť.

MARTIN MAJLING – UX/UI, TECH budúcnosť

Ako vyzerá prototyp našej budúcnosti? Kam smeruje vývoj digitálnych produktov? Čo je to digitálna transformácia? Prečo je zákazník centrom všetkého a UX také dôležité? Odpovede na tieto zaujímavé otázky vám prinesie Martin Majling, ktorý má viac ako 12 rokov skúseností v oblasti dizajnu digitálnych produktov. Martin sa podieľal na výskume, návrhu a testovaní inovačných riešení pre lídrov na trhu v oblasti energetiky, technológií, telekomunikácií a financií. Pracoval na projektoch pre SPP, SSE, VUB Bank, J&T, Penta, DECENT, Orange, KISC, Insiders4u, Pravda, Zoznam a mnoho iných. Nedávno založil vlastné štúdio, pomáha klientom navrhovať produkty a zlepšovať ich použitelnosť. Tento blok bude pecka! Tešíme sa.

LUCIA VESELSKÁ – Riaditeľka súťaže Podnikateľka Slovenska

Zvažovali ste niekedy vlastné podnikanie alebo ste s obdivom sledovali tie ženy, ktoré sú vo vlastnom biznise úspešné? Lucia Veselská, riaditeľka súťaže Podnikateľka Slovenska, vám odhalí, prečo stále viac žien na Slovensku zvažuje podnikanie a podniká, a čo je ich hlavnou motiváciou či prečo ich treba podporiť. Lucia je sama úspešná podnikateľka a o svoje tipy triky sa s vami rada podelí na Frida Talks Tech.

LUCIA ŠTELLEROVÁ – IT Headhunter

Ako sa vyvíja pracovný trh v IT sektore? Aké možnosti ponúka pre ženy? Aké pracovné pozície v TECH oblasti budú v budúcnosti žiadané? Ako sa dostať na IT pozície bez štátnice z technických predmetov? Do tajov pracovných príležitostí pre ženy nás zavedie naša guru IT headhuntingu, kariérna poradkyňa Aj Ty v IT, Lucia Štellerová.

MIRKA UHNAK – Mini Tech MBA for Women

Počuli ste o Mini Tech MBA for Women? Jedná sa o transformačný vzdelávací program, ktorý pomáha ženám – profesionálkam a manažérkam – doplniť si IT vzdelanie, prípadne zmeniť smerovanie kariéry. Ide o 3,5-mesačný večerný a víkendový program, počas ktorého účastníčky získajú nielen vedomosti a prehľad, ale aj podporujúcu komunitu a intenzívny networking podobne zmýšľajúcich žien spolu s poradenstvom v osobnostnom rozvoji. Aké sú podmienky zapojenia sa do toho projektu? Som vhodná kandidátka? Koľko ma to bude stáť? Čo potom? …a ďalšie zvedavé otázky sa budete môcť opýtať priamo Programovej manažérky Mini Tech MBA for Women, Mirky Uhnákovej.

PAVOL MIROSSAY – Košice IT Valley

Na východnom Slovensku ide IT ruka v ruke s Košice IT Valley. Bez tohto klastra si už vývoj IT odvetvia v košickom regióne nevieme predstaviť. Aké možnosti ženám ponúka táto neziskovka nám príde predstaviť výkonný riaditeľ Pavol Miroššay, ktorý je, ako on sám vraví, vyštudovaný informatik a veľký lokálpatriot.

Lístky sú už v predaji – TU.