arrow

Girl´s Day 2020


girl

08.10.2020

8:00

Online

Stredoškoláčky


Už po siedmy raz sme pre slovenské stredoškoláčky pripravili unikátne celodenné podujatie Girl’s Day, počas ktorého môžu nahliadnuť do pracovného sveta slovenských IT firiem, spoločností aj univerzít a vyskúšať si zaujímavé workshopy, prednášky alebo prácu s virtuálnou realitou.

Tento rok sa Girl´s Day uskutoční 8. októbra v takmer 40 organizáciách a vysokých školách po celom Slovensku.  Naviac, pre posunutie termínu z dôvodov korony sa ho, popri stredoškoláčkach vo veku 15 – 19 rokov, výnimočne môžu zúčastniť aj čerstvé vysokoškoláčky.  Príďte objaviť vaše skryté talenty na Girl’s Day! Možno to ešte netušíte, ale môže vám zásadne zmeniť život!

Dievčatá sa môžu registrovať od 17.9 – 1.10. prostredníctvom registračného portálu na webovej stránke www.girlsday.sk a samé sa rozhodnúť, ktorý z ponúkaných programov navštívia.


Ako vyzeralo Girl’s day
po minulé roky a čo môžu stredoškoláčky očakávať?

Počas Girl’s Day samotné firmy a organizácie pripravujú pre dievčatá zaujímavý program. Tento rok si dievčatá budú môcť  vyskúšať napríklad nadizajnovanie aplikácie, vytvoriť si vlastného chatbota, nahliadnuť za oponu kybernetickej bezpečnosti, alebo zistiť, ako sa vytvárajú web stránky a mnoho iného. Program Girl’s Day sa líši v každom podniku a firmy sa študentkám venujú približne 3 – 4 hodiny.

Každý rok sa v rámci Girl’s day objavia nové IT talenty a mnohé dievčatá po vlastnej skúsenosti s “informatikou v praxi” začnú po prvýkrát uvažovať o tomto smere ako možnosti pre ich budúce smerovanie.

Záštitu nad Girl‘s Day 2020 prevzalo Slovenské zastúpenie UNESCO.

 

Hlavný partner projektu: