arrow

Scratch Match 2020


girl

13.03.2020

0:00

Súťaž

Najmenšie


Súťaž v programovaní pre dievčatá

 

Scratch je úžasný programovací jazyk pre začínajúce ajťáčky na tvorbu jednoduchých počítačových hier, ktorý využíva takzvané blokové programovanie. Vôbec nemusíš mať predchádzajúce skúsenosti s programovaním, naučíš sa ho rýchlo sama, alebo ti s ním s podporou školy pomôžeme. Preto neváhaj a prihlás sa do súťaže sama alebo s dvomi kamoškami!

 

☑ PRE KOHO?

Pre všetky šikovné dievčatá vo veku 8 – 15 rokov, ktoré sa neboja výziev. Môžeš využiť svoj talent a kreativitu pri tvorbe jednoduchej počítačovej hry, zábavnej animácie alebo príbehu a vyhrať zaujímavé ceny! Súťažiť môžeš sama v kategórii jednotlivec, alebo s kamarátkami ako trojčlenný tím.

☑ AKO TO PREBIEHA?
Tvojou/vašou úlohou je zaregistrovať sa, vytvoriť projekt a poslať nám ho do 13.3. 2020. Téma projektu môže byť akákoľvek – závisí to len na tvojej/vašej fantázii. Projekty musia byť vypracované v programe Scratch, môžeš/môžete pritom používať jeho online alebo offline verziu. Obidve nájdeš na stránke: https://scratch.mit.edu. Porota zo všetkých zaslaných projektov vyberie tie najlepšie, ktoré postúpia priamo do finále. Vo finále medzi sebou priamo v Bratislave zabojujú 4 najlepšie projekty v každej kategórii a porota na základe získaných bodov odmení víťazov.

Podrobné pravidlá súťaže TU.

☑ DÔLEŽITÉ DÁTUMY
1.2. – 13.3. 2020   –   registrácia účastníkov a zaslanie hotových projektov
14.3. – 31.3. 2020 –  vyhodnocovanie projektov porotou
do 15.4. 2020         –   pozvanie postupujúcich na finále
máj 2020                 –   finále súťaže

 

REGISTRÁCIA TU

 

PONUKA PRE ŠKOLY:
Pomôžte dievčatám k lepšiemu umiestneniu zorganizovaním ukážkového workshopu Scratchu, ktorý pre vás radi bezplatne zorganizujeme. Workshop trvá 3 vyučovacie hodiny a jediné, s čím potrebujeme pomôcť je vhodný priestor.

 

☑KONTAKT:
V prípade záujmu alebo ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať: okalova@ajtyvit.sk

Partneri súťaže:

 

 

 

 

Súťaž bola vytvorená v roku 2015 na základe spolupráce so spoločnosťou Skool.