arrow

Začíname s micro:bitom


girl

07.10.2020

14:30

Dlhodobé kurzy

Najmenšie


#microbitlove: Mini počítač, do ktorého sa zaľúbite na prvý pohľad!

☑ Čo sa bude diať?

Pripravte si papier, ceruzky a nožnice, ideme programovať!

Micro:bit je malý počítač, ktorý nám umožní programovať veci z reálneho sveta okolo nás. Budeme si veľa kresliť, lepiť a vyrábať. Popri tom si povieme niečo o počítačovom kóde, rozblikáme LEDku, roztočíme motorček a povieme si niečo o premenných, podmienkach a iných základných konceptoch programovania.

Pre koho?
Pre všetky zvedavé a tvorivé dievčatá, žiačky štvrtého, piateho a šiesteho ročníka ZŠ, predchádzajúca skúsenosť s programovaním nie je potrebná. Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, vyhľadávanie na internete) vítané.

☑ Kedy?
Od 7.10 2020 do 27.1. 2021, osem tematicky na seba nadväzujúcich stretnutí každú druhú stredu od 14:30 do 16:30 hod. (7.10./21.10./4.11./18.11./2.12./16.12./13.1./27.1.)

  Kde?

Základná škola, Rajčianska ul. č.3, Bratislava – Vrakuňa

REGISTRÁCIA  NA KURZ

 

Kto Vás bude učiť?


Zuzana Liptáková je grafická dizajnérka na voľnej nohe. Venuje sa vytváraniu vizuálnej identity pre rôzne firmy alebo podujatia, grafickej úprave kníh, alebo aj tvorbe webstránok. Vo svojom voľnom čase robí workshopy, kde sa prepája digitálny a fyzický svet vyrábaním točiacich sa, kresliacich, svietiacich a iných objektov.

 

 

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek zvedavých otázok kontaktujte Zuzku na okalova@ajtyvit.sk

 

☑ Partneri
Aktivitu organizujeme vďaka podpore Zurich Foundation: