arrow

Základy 3D modelovania pre 3D tlač


girl

10.12.2020

15:00

Dlhodobý kurz

Stredoškoláčky


Ako zvládnuť základné princípy modelovania s využitím profesionálneho CAD systému Autodesk Fusion 360? Ako vytvoriť 3D model, ktorý je vyrobiteľný na 3D tlačiarni?

V tomto úvodnom kurze modelovacieho Aj Ty v IT Coding Clubu si krok po kroku spoločne vyskúšame prácu v 3D modelovacom prostredí. S využitím nástrojov vymodelujeme funkčné modely, ktoré budú určené pre 3D tlač. Svoje výtvory si môžete následne vytlačiť s využitím 3D tlačiarní lektora.

 

☑  Čo sa naučíte?

  • pracovať v programe Autodesk Fusion 360,
  • namodelovať v ňom 2 – 3 základné modely,
  • pripraviť model pre tlač na 3D tlačiarni.

 

☑  Pre koho?
Pre stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15-19 rokov, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Je určený pre začiatočníčky, ktoré nemajú s modelovacími softvérmi žiadne, alebo len malé skúsenosti.

 

☑ Kedy?
Vo štvrtok 10. decembra 2020, v čase 15:00 – 18:00 hod.

 

☑ Kde?
Coding Club bude prebiehať ONLINE. Podrobné informácie dostanú registrované účastníčky e-mailom.

 

☑ Čo teraz?
Zaujala Ťa téma tohto online Aj Ty v IT Coding Clubu?

 

Zaregistruj sa cez tento formulár

 

☑ Čo budete potrebovať?
Počítač, stabilné internetové pripojenie, nainštalovaný software Autodesk Fusion 360 (bližšie pokyny k inštalácii budú zaslané registrovaným účastníčkam mailm).

 

☑ Kto ťa bude učiť?

Petr Štěpánek je vyučený strojár, ktorý si po vyše 4-ročnej praxi ako vývojový konštruktér založil vlastnú spoločnosť, ktorá sa špecializuje na modelovanie, výrobu a poradenstvo pre 3D tlač pod značkou STEPANEK3D. Momentálne v spoločnosti využíva 14 3D tlačiarní a v rámci takmer dvojročného fungovania firmy v tíme piatich kolegov úspešne zrealizovali viac ako 400 projektov. Jednou z jeho činností je aj lektorovanie a osveta 3D tlače, kde sa snaží podporovať mladých ľudí v práci s týmito technológiami.

 

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Mirku: cechova@ajtyvit.sk

 

☑ Partneri

Aj Ty v IT Coding Cluby vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org. Od apríla 2020 ich organizujeme vďaka podpore Zurich Foundation:

 

 

 

 

 

Máte zaujímavú tému alebo nápad na workshop pre stredoškoláčky? Napíšte nám viac na cechova@ajtyvit.sk a ďalší mesiac sa môžete stať lokálnym partnerom Aj Ty v IT Coding Clubs práve vy!